Ziskejte penize za prijem emailu a SMS od ceske spolecnosti
Získejte peníze za příjem emailů a SMS od české společnosti.

 Kolejiště DDM v Sokolově 

     V roce 2002 začalo v Domě dětí a mládeže vznikat velké kolejiště v měřítku H0. Vzorem se stal Bakov nad Jizerou a okolí. Kolejiště se postupně staví  jak na povrchu tak ve skrytých nádražích pod povrchem. Účelem těchto nádraží je jednak umožnit provoz s větším množstvím vlaků a navíc (jakoby)  trasování vlaků odněkud někam.

          Celé kolejiště vzniká ze sponzorských darů a vlastních peněz členů modelářského klubu. Kromě výstavby kolejiště se staví modely lokomotiv a vozů především z období ČSD. Spousta dětí je vedeno několika zaměstnanci VIAMONTu a.s. Nebýt velké podpory Domu dětí, těžko by kolejiště o takových rozměrech vzniklo.

          První  zatěžkávací akce proběhla v červenci 2004, kdy na velké části kolejiště jezdily vlaky. Spousty dalších modelů i historických relikvií, zapůjčených členy i jejich přáteli, zaplnily místnost malými a velkými zájemci. Stav kolejiště se počátkem roku 2005 dostal natolik daleko, že zbývá položit kolejiště stanice Bakov a propojit jej se skrytým nádražím schovaným v jeho útrobách. Tím by mělo být možné projet se po jakékoliv koleji. Tvorba krajiny, budov, elektrofikace výhybek a další a další práce však bude pokračovat. Ale o tom to je.

          V budoucnu by jako reklama mělo být menší kolejiště s provozem vlaků v barvách VIAMONT, a. s.  již ve vstupní hale. Zatím je ovšem problém dát dohromady několik vagónků s logem firmy. To se však časem jistě změní.

Informace o kolejišti a době možné návštěvy rád podá vedoucí klubu Lukáš Folauf na tel.č.737 247 847 

 

 Publikováno: 09.07.2005
 Autor: hans.st
 Čerpáno  

 Zpět