Ziskejte penize za prijem emailu a SMS od ceske spolecnosti
Získejte peníze za příjem emailů a SMS od české společnosti.

 Brigáda spolků MBŽS a Zinopa

     Rozhodl jsem se, že zas jednou udělám něco pro železnici a zůčastnil jsem se brigády, kterou pořádá Mladoboleslavský železniční spolek. Jelikož už jsem se zůčastnil vícekrát, tak jsem věděl do čeho jdu. Sraz je vždy v určenou sobotu ve stanici Skalsko na trati  076 kolem deváté ráno. Dělá se většinou ve Skalsku nebo na zrušeném  zbytku trati Chotětov - Skalsko (asi 1,5 km), či výpomoc spolku Zinopa ve stanici Sudoměř u Mladé Boleslavi (v této stanici je malé železniční muzeum).
     Dne 2. a 3. dubna se dělalo ve stanici Skalsko. Především se prořezávaly dřeviny, hrabala tráva a celkově se čistila stanice, jakožto příprava na oslavy 100 let trati Skalsko -  Sobotka konané v srpnu tohoto roku. A také se zbořila dřevěná nástavba (dosti ztrouchnivělé) střechy na skříni bývalého věžáku, jenž je umístěn naproti staniční budově.
     Jistě se budou konat další brigády, tak pokud máte zájem koukněte na stránky Mladoboleslavského spolku
http://www.mbzs.net popřípadě si přímo napište na brigada@mbzs.net, kde Vám jistě odpoví na Vaše dotazy. Věřím, že se setkáme na příští  brigádě, jelikož já se jistě další zůčastním.

Foto:

 Publikováno: 04.04.2005
 Autor: hans.st

Zpět